Kaip Pagaminti Picos Tešlą?

Pica yra vienas iš labiausiai pamėgtų patiekalų visame pasaulyje, kuris žavi tiek suaugusiuosius, tiek vaikus. Populiarumo priežastis – galimybė pasirinkti įvairiausius skonių derinius bei mėgautis nesustabdomu kūrybingumu renkantis ingredientus. Nepaisant to, kad parduotuvėse ir restoranuose siūloma daug įvairių rūšių picų, niekas negali prilygti namuose iškeptai, šviežiai, garuojančiai picai, ištrauktai tiesiai iš orkaitės. Be to, gamindami picą namuose, jūs turite galimybę valdyti visas proceso detales – nuo tešlos storio iki sudėtinių dalių pasirinkimo, jau nekalbant apie asmeninio prisilietimo džiaugsmą.

Visgi, norint iškepti tobulą picą, būtina tinkamai paruošti tešlą, kuri dažnai tampa sėkmės ar nesėkmės priežastimi. Dėl šios priežasties, šiame straipsnyje mes jums atskleisime, kaip gaminti idealią picos tešlą, kad jūsų kulinarinė patirtis būtų ne tik maloni, bet ir iš tiesų skani. Pavyzdžiui, nustebsite, kaip paprasta pasiekti puikų tešlos elastingumą ir skanų pagrindą su keliais paprastais ingredientais, kurių kaina vidutiniškai svyruoja tarp 5 ir 10 eurų, priklausomai nuo pasirinktos kokybės ir kiekio. Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip pasigaminti nepamirštamą picą namuose.

Picos tešlos paruošimas: kulinarinės paslaptys ir patarimai

Puiki pica prasideda nuo puikios tešlos. Picos tešla yra pagrindinis kompanentas, kuris, tinkamai paruoštas, suteikia picai puikią tekstūrą ir skonį. Nesvarbu, ar mėgstate plonas, traškias picas, kaip tradicinės itališkos, ar storesnes ir minkštesnes, viskas priklauso nuo to, kaip paruošiate tešlą. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius picos tešlos ingredientus, jų reikšmę ir kai kurias gudrybes, kurios padės jums sukurti picą, kurią norėsite kepti vėl ir vėl.

Picos tešlos sudedamosios dalys

  • Miltai – tai pagrindinė tešlos sudedamoji dalis. Geriausia naudoti specialius picos miltus, kuriuose yra daug baltymų. Tai padeda formuotis glitimui, kuris suteikia tešlai elastingumą ir leidžia jai puikiai išsiplėsti kepant.
  • Mielės – jos yra atsakingos už tešlos kėlimą. Galite naudoti tiek paprastas sausas mieles, tiek šviežias mieles, tačiau sausos mielės dažniausiai yra lengviau prieinamos ir patogios naudoti.
  • Druska – ši sudedamoji dalis ne tik suteikia skonio, bet ir padeda subalansuoti tešlos struktūrą.
  • Alyvuogių aliejus – jis suteikia tešlai malonios tekstūros ir papildomo skonio.
  • Vanduo – naudojamas ingredientams sumaišyti ir padeda mielėms aktyvuotis.

Tešlos gaminimo procesas

Norint paruošti picos tešlą, reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Visų pirma, svarbu tinkamai išmatuoti ingredientus. Galite naudoti svertinę ar tūrį matuojančią sistemą, tačiau svertinė – visada tiksliausia. Iš pradžių maišykite miltus su druska, tada atskirai aktyvuokite mieles šilto vandens ir cukraus mišinyje. Vėliau viską supilkite kartu ir pridėkite alyvuogių aliejų. Sumaišius tešlą, ją reikia minkyti tam, kad glitimas tinkamai susiformuotų. Minkymo laikas yra apie 10-15 minučių. Kitas žingsnis – leisti tešlai iškilti šiltoje vietoje apie 1-2 valandas, kol jos tūris padvigubės. Tai užtikrins, kad pica bus minkšta ir lengvai kramtoma.

Kaina ir keletą gudrybių

Ingredientų kainos gali skirtis priklausomai nuo pasirinktos kokybės ir tiekėjo. Bendros picos tešlos ingredientų kainos paprastai būna žemos, tačiau verta investuoti į kokybiškus miltus ir alyvuogių aliejų, norint gauti geriausią skonį. Norėdami eksperimentuoti su tešlos skoniu ir tekstūra, galite pridėti žolelių ar prieskonių tiesiai į tešlą arba leisti tešlai ilgiau ilsėtis šaldytuve. Tai suteikia ypatingo skonio ir pagerina tekstūrą.

Kaip Paruošti Tobulą Tradicinę Picos Tešlą: Žingsnis po Žingsnio

Picų tešlos ruošimas yra tarsi meno kūrinys, kurio rezultatas gali užburti savo skoniu ir tekstūra. Norint pasigaminti tobulą tradicinę picos tešlą, reikia ne tik kruopštumo, bet ir šiek tiek laiko. Toliau pateikiami išsamūs žingsniai, kaip paruošti gardžią ir puikiai iškilusią tešlą.

Ingredientų Paruošimas

Norint pradėti, pirmiausia pasiruoškite šiuos ingredientus:

  • 500 gramų picos miltų
  • 325 ml šilto vandens
  • Vieno paketėlio sausų mielių (apie 7 gramai)
  • 2 šaukšteliai druskos
  • 2 šaukštai alyvuogių aliejaus

Mielių Aktyvavimas

Pradėkite nuo mielių aktyvavimo. Užpilkite sausas mieles šiltu vandeniu ir palikite keletą minučių. Tai leis mielėms suaktyvėti, o rezultatą pajusite puikiai iškilusioje tešloje.

Tešlos Maišymas

Į didelį dubenį supilkite miltus ir įmaišykite druską, kad skoniai tolygiai pasiskirstytų. Po to, įpilkite paruoštą mielių mišinį bei alyvuogių aliejų. Viską gerai išmaišykite, kol visos sudedamosios dalys susijungs į vientisą masę.

Minkymas

Išverskite tešlą ant miltais pabarstyto paviršiaus ir minkiame apie 10 minučių. Tešlai suteikiame minkštumo ir elastingumo. Jei reikia, galite pridėti šiek tiek daugiau miltų, bet būkite atsargūs – per daug miltų gali padaryti tešlą kieta.

Kėlimas

Sudėkite paruoštą tešlą į dubenį, pateptą alyvuogių aliejumi. Uždenkite rankšluosčiu ir palikite kambario temperatūroje, kol ji padvigubės. Priklausomai nuo kambario temperatūros, šis procesas gali užtrukti nuo 1 iki 2 valandų.

Formavimas

Kai tešla pakankamai iškilusi, išverskite ją atgal ant miltais pabarstyto paviršiaus. Padalykite ją į dalis, atsižvelgdami į norimą picų skaičių. Iškočiokite kiekvieną dalį į norimą storį ir formą, paruošdami ją tolimesniam naudojimui.

Kiekvienas iš šių žingsnių prisideda prie galutinio rezultato – skanios, namuose pagamintos picos, kuri sužavės ne tik jus, bet ir jūsų draugus bei šeimos narius. Paruošta tešla gali būti naudojama nedelsiant arba laikoma šaldytuve kelias dienas, kad būtų iškepta vėliau. Linkime sėkmės kulinariniuose eksperimentuose!